iWoman.pl iWoman.pl

przejdź do listy blogów przejdź do serwisu

LogowanieRejestracja

Dlaczego warto ubezpieczyć dom lub mieszkanie?

Mieszkanie czy dom to spora inwestycja. Na zakup nieruchomości musimy zwykle przeznaczyć oszczędności całego życia lub zaciągnąć w banku wieloletni kredyt. Warto o tym pamiętać, zastanawiając się nad ubezpieczeniem mienia. Wielu osobom wydaje się, że to niepotrzebny wydatek że takie myślenie to błąd przekonują się dopiero, kiedy spotka ich nieprzyjemne wydarzenie losowe, takie jak powódź czy kradzież. Dlaczego ubezpieczenie domu czy mieszkania powinniśmy uznać za obowiązkowe?

Dlaczego należy ubezpieczyć nieruchomość?

Niestety, wielu Polaków wciąż nie ubezpiecza swojego mieszkania czy domu, ograniczając się do polisy na samochód. To poważny błąd, którego szybko możemy pożałować. Musimy pamiętać, że każdemu z nas może przytrafić się tragedia, której nie powstrzyma ani monitoring, ani alarm przeciwwłamaniowy. Jeśli nasze mieszkanie zostanie zalane przed sąsiada albo w budynku zdarzy się pożar, w ciągu kilku sekund możemy stracić dorobek całego życia i zostać zupełnie bez pieniędzy. Jeśli będziemy bez ubezpieczenia, nikt nie zapłaci nam za poniesione szkody i zostaniemy bez finansowego wsparcia. Ubezpieczenie mieszkania to gwarancja bezpieczeństwa na wypadek awaryjnych sytuacji i często jedyna deska ratunku. Warto o tym pamiętać, rozważając zakup polisy.

Na co zwrócić uwagę, wybierając ubezpieczenie domu lub mieszkania?

Przeglądając oferty ubezpieczycieli, pamiętajmy, że polisa polisie nie równa i każda z nich oferuje inne warunki. Na ubezpieczeniu nie warto oszczędzać tanie rozwiązania często dają nam niewielkie zabezpieczenie, które może okazać się niewystarczające na wypadek pożaru, zalania czy kradzieży. Wybierając ubezpieczenie, zwróćmy uwagę na to, żeby chroniło nas na wypadek pożaru, powodzi, huraganu, gradu, rabunku czy awarii jednym słowem najlepiej, żeby obejmowało jak największą liczbę sytuacji losowych, które mogą nam się przydarzyć. Uważnie przeczytajmy, jakie warunki proponuje nam ubezpieczyciel, i porównajmy je z ofertami konkurencji, starając się wybrać tę, która daje nam największe zabezpieczenie.

Sprawdź ubezpieczenia w Gothaer: https://www.gothaer.pl/pl-dla-ciebie-produkt/58319/dom-lub-mieszkanie-www/ubezpieczenie-domow-mieszkan-cztery-katy

Komentarze (0)